e-Career Day με την Deloitte

για τους φοιτητές και απόφοιτους του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

H Δομή Απασχόλησης & Σταδιοδρομίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σε συνεργασία με την Deloitte Ελλάδος, σας προσκαλούν την Τρίτη 23 Μαρτίου 2021, στη διαδικτυακή εκδήλωση για τους φοιτητές και απόφοιτους του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Στόχος της εκδήλωσης είναι η γνωριμία με την Deloitte, μία εταιρεία με το μεγαλύτερο δίκτυο επαγγελματικών υπηρεσιών στον κόσμο, με παρουσία σε πάνω από 150 χώρες και συνολικό αριθμό εργαζομένων πάνω από 300.000 ανά τον κόσμο, και πιο συγκεκριμένα η παρουσίαση του Κέντρο Καινοτομίας Deloitte Alexander Competence Center (DACC) της εταιρείας στη Θεσσαλονίκη, οι επαγγελματικές ευκαιρίες που προσφέρονται, και η διερεύνηση δυνατοτήτων άμεσης συνεργασίας.

Η εκδήλωση απευθύνεται σε φοιτητές και απόφοιτους των Τμημάτων Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής, Μαθηματικών, Φυσικής, Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών και Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Πρόγραμμα της εκδήλωσης

- 17.00-18.00: Παρουσίαση της εταιρείας και του Κέντρου Καινοτομίας Deloitte Alexander Competence Center (DACC)

Παρουσιαστές θα είναι ο κος  Ζαραλίδης Βασίλης (HR/Talent Consultant) και η κα Φετλή Έφη (Junior HR/Talent Consultant).

Στο τέλος, θα υπάρχει η δυνατότητα υποβολής ερωτήσεων από τους φοιτητές και αποφοίτους

- 18.00-19.30: Ατομικές διαδικτυακές συνεντεύξεις γνωριμίας 1:1

Συμμετοχή στην εκδήλωση:

Για συμμετοχή στην εκδήλωση απαιτείται η εγγραφή στο https://bit.ly/3bZAhmq , ώστε στη συνέχεια να γίνει αποστολή του Ζοομ link της εκδήλωσης.

Συμμετοχή στις συνεντεύξεις:

Για να δηλώσουν οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές και απόφοιτοι συμμετοχή στις συνεντεύξεις, επιπρόσθετα από την συμμετοχή τους στην εκδήλωση θα πρέπει να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στα αγγλικά, μέχρι τις 22/3/2021 και ώρα 12:00 στο atsakmakaatdeloitte.gr με θέμα Ημέρα Καριέρας – UOI.

Τα άτομα που θα επιλεγούν για συνέντευξη, θα λάβουν προσωπική πρόσκληση από την Deloitte, μέσω Microsoft Teams, με το link και την ώρα διεξαγωγής της συνέντευξης. Στην περίπτωση που υπάρχει μεγάλος αριθμός βιογραφικών σημειωμάτων, οι συνεντεύξεις θα προγραμματιστούν κατά προτεραιότητα και ενδεχομένως να συνεχιστούν και σε άλλες ημερομηνίες. Θα υπάρξει απευθείας ενημέρωση από την εταιρεία.

Δομή Απασχόλησης & Σταδιοδρομίας Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων
Πανεπιστημιούπολη, 45110 Ιωάννινα